Niepoprawie wypełniony formularz!

Nie udało się wysłać formularza!

Formularz został wysłany!

Masz pytania?
Podaj swój numer - oddzwonimy!
John Flaminsky
OFICJALNY PARTNER
PROGRAM
CZYSTE POWIETRZE
PELLET czy DREWNO ?
CENTRUM SERWISOWE
MASZ PYTANIA? 
ZADZWOŃ! +48608427709

Keep calm and burn pellet.
powered by John Flaminsky

blog › Kominkowe rewolucje – jak zmienić tradycyjny kominek w biokominek?

2017-02-15
Twój kominek brudzi, dymi, produkuje za dużo sadzy? Masz już po dziurki w uszach czyszczenia przewodów, a może system odprowadzania spalin zatkał się tak, że już nic z niego nie będzie? Nie martw się – mamy doskonałe rozwiązanie!
Zmień swój tradycyjny kominek w biokominek już dziś!

Choć mogłoby się wydawać, że taka zmiana wymagać będzie dużych nakładów pracy i specjalistycznej wiedzy, w rzeczywistości jest ona bardzo prosta i można przeprowadzić ją nieinwazyjnie i bezproblemowo. Pierwszym krokiem jest zakup paleniska do biokominka, które umieścimy… bezpośrednio wewnątrz żeliwnego wkładu tradycyjnego paleniska! Cała obudowa naszego starego, kopcącego kominka pozostaje nienaruszona i wciąż może stanowić klasyczny element dekoracyjny domu. Co ważne, nasz biokominek nie potrzebuje ani starych, ani nowych przewodów – dodatkowa instalacja jest zupełnie zbędna, gdyż palenisko działa na bezwonny biopłyn (bioetanol). Oznacza to, że jedynymi produktami ubocznymi naszego nowego kominka będą: para wodna, która podniesie wilgotność w pomieszczeniach, co jest niezwykle istotne w sezonie grzewczym, oraz CO2 w niewielkich, bezpiecznych ilościach. Raz na zawsze pozbywamy się zatem sadzy i trujących gazów. Ale to nie jedyny plus zmiany!

Biokominki, w przeciwieństwie do kominków opalanych drewnem, zatrzymują w pomieszczeniach praktycznie całe wytwarzane ciepło. Są zatem bardzo wydajne i wymiernie poprawiają bilans cieplny. Dla porównania: tradycyjne systemy grzewcze odprowadzają aż do 60% energii cieplnej na zewnątrz przez komin, a co więcej – gwarantują niezdrowe wysuszenie powietrza. To nie brzmi najlepiej…

Warto dodać, że biokominek to także znakomite rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby jeszcze więcej ciepła. Klasyczne wkłady żeliwne najczęściej wyposażone są w oszklone drzwiczki. Biokominkowe palenisko pozwala na bezpieczny demontaż szyby, która w starych systemach ogranicza dostęp do ognia, a co za tym idzie także i ilość ciepła wychodzącego z kominka. Co dodatkowo ważne, z racji rozmiarów (stare kominki najczęściej miewają spore gabaryty), możemy pokusić się o umieszczenie wewnątrz nie jednego, lecz kilku palenisk przeznaczonych do biokominków. Matematyka jest prosta - im ich więcej, tym więcej ciepła zyskujemy!

Jeśli więc już od dawna chodzi Ci po głowie zamiana tradycyjnego kominka w biokominek – ośmiel się! Pamiętaj, że aby cieszyć się prawdziwym, rozgrzewającym i – co najważniejsze – bezpiecznym ogniem, wystarczy tylko zakup biopaleniska, umieszczenie go wewnątrz starego kominka, trochę biopaliwa i… dobre książki, których lekturę zaczniemy właśnie przy naszym nowym biokominku!

Producenci

ALA
BIOMASA
darco
Italkero
John Flaminsky
La Nordica-Extraflame
pob
poujoulat
Ribimex
Realizacja sklepu internetowego SEI Weboski