Niepoprawie wypełniony formularz!

Nie udało się wysłać formularza!

Formularz został wysłany!

Masz pytania?
Podaj swój numer - oddzwonimy!
John Flaminsky
OFICJALNY PARTNER
PROGRAM
CZYSTE POWIETRZE
PELLET czy DREWNO ?
CENTRUM SERWISOWE
MASZ PYTANIA? 
ZADZWOŃ! +48608427709

Keep calm and burn pellet.
powered by John Flaminsky

Blog

STOP SMOG rusza nabór dla gmin

2021-03-24
Ministerstwo klimatu i Środowiska podpisało porozumienie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bankiem Gospodarstwa Krajowego w sprawie współfinansowania przedsięwzięć niskoemisyjnych ze środków Funduszu Termomodernizacji i Remontów.

Pellet może odegrać ważną rolę w walce o czyste powietrze

2021-03-20

Pellet może odegrać ważną rolę w walce o czyste powietrze. Tak uważa Agata Dobroszewska z firmy Biomasa Partner Group. To jeden z wiodących krajowych producentów certyfikowanego pelletu drzewnego.

Jak wybrać dobry pellet?

2021-03-16

Jak wybrać dobry pellet? Staje się on coraz bardziej popularnym paliwem systemów grzewczych. Sięgają po niego właściciele domów, samorządy i placówki użyteczności publicznej dostrzegając w tym paliwie wiele korzyści. Mowa o estetyce użytkowania, oszczędności i realizacji idei proekologicznych. Czy uda się je osiągnąć zależy od tego, jaki pellet będziemy stosować. Bo nie cena, a jakość mogą tu zdziałać cuda. Jak więc nie dać się nabrać na pellet gorszej jakości?

Współczesne oblicze i funkcje pieca lub kominka w mieszkaniu

2021-03-14
Znane od lat urządzenia do indywidualnego ogrzewania lub okresowego dogrzewania pomieszczeń,
a więc piece kaflowe i kominkowe oraz kominki służą obecnie nie tylko jako efektywne i zdrowe źródło ciepła.

Wesprzyj akcję Drewno - Pozytywna Energia

2020-09-06
W związku z zagrożeniami dla naszej branży, jakie niosą zakazy spalania drewna, jako Stowarzyszenie Kominki Piece, Cech Zdunów Polskich, Małopolski Cech Zdunów, Redakcja Świat Kominków, Stowarzyszenie Kominy Polskie, Krajowa Izba Kominiarska, Korporacja Kominiarzy Polskich, Polska Izba Ekologii, a także w imieniu firm wykonawczych branży kominkowej, wychodzimy z inicjatywą aktywnego działania na rzecz promocji drewna jako paliwa. Nasze hasło to: "Drewno Pozytywna Energia".


replica orologi

Jak rozpalić kominek lub piec kominkowy ?

2020-04-18
JAK ROZPALIĆ OGIEŃ W KOMINKU LUB PIECU WOLNOSTOJĄCYM ?

Nie możesz zapalić nowego kominka lub kuchenki? Nie martw się, pomożemy ci!

Inteligentne sterowanie ogrzewaniem Twojego domu tylko z La Nordica Extraflame!

2017-07-15
Klikasz i ogrzewasz! Cztery innowacyjne rozwiązania zapewniające komfort domu w jak najlepszy możliwy sposób, dzięki technologii użytej w piecach i kominkach na pelet marki La Nordica-Extraflame.

Bez czyszczenia ani rusz(t)

2017-02-17
Jakże niewiele przyjemnych doznań może równać się z relaksem przy ciepłym kominku, wewnątrz którego swój magiczny festiwal tańca urządzają skry i płomienie. Niestety, aby przyjemność ta trwała jak najdłużej, a korzystanie z kominka było bezpieczne, czeka nas trochę wysiłku.

Kominkowe rewolucje – jak zmienić tradycyjny kominek w biokominek?

2017-02-15
Twój kominek brudzi, dymi, produkuje za dużo sadzy? Masz już po dziurki w uszach czyszczenia przewodów, a może system odprowadzania spalin zatkał się tak, że już nic z niego nie będzie? Nie martw się – mamy doskonałe rozwiązanie!

Co decyduje o długości czasu palenia się biokominka?

2017-02-08
Czym kierować się przy wyborze biokominka? Jedną z najważniejszych cech jest długość czasu palenia. Od czego ona zależy i na co należy zwrócić uwagę, wybierając model, który zapewni nam dłuższy czas palenia?

Jak​ ​wybrać​ ​dobry​ ​pellet​ ​i​ ​brykiet?

2017-01-13
Każdy kto używa kominków prędzej czy później staje przed decyzją: czym palić? Brykietem czy pelletem? Czym różni się jeden od drugiego? Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Jakie trendy wśród kominków w 2017 roku?

2016-12-27
Od kilku lat w branży kominków do wyboru jest szeroka gama produktów, które nadają wnętrzu wyjątkowego klimatu oraz skutecznie ogrzewając wnętrze budynku.

Czy cena jest najważniejsza?

2016-12-21
Czym kierować się przy wyborze wkładu grzewczego do projektowanego kominka? Jego designem, wykonaniem, a może ceną?

Jak palić w kominku?

2016-12-19
Wydaję się, że palenie w kominku jest prostą i przyjemną czynnością, z reguły można się z tym stwierdzeniem zgodzić, jednak ważną kwestią jest jakość i skuteczność samego rozpalenia, jak i późniejszego utrzymywania ognia.

Kominek na poddaszu

2016-12-15
Umiejscowienie kominka na poddaszu jest jak  najbardziej możliwe, jednak należy uwzględnić kilka czynników w związku ze specyfikacją poddasza.

Właściwe wykonanie komina

2016-12-07
Zamiar wykonania kominka w domu skupia nasze myśli najczęściej przy tym, co widoczne, w przypadku kominka, najważniejszy staje się wkład. Należy jednak pamiętać, że sukces w prawidłowym funkcjonowaniu kominka w dużej mierze zależy od właściwego komina.

Czy kominek ekologiczny jest bezpieczny?

2016-11-17
Kominek ekologiczny, inaczej biokominek dedykowany jest osobom, które marzą o spokojnym wpatrywaniu się w płomienie ‘tańczącego’ ognia, a nie mają komina. Biokominek to jednak głównie dekoracja wnętrza salonu, sypialni, biura, który dodaje mu przytulny charakter. Oczywiście emitowany z urządzenia ogień dostarcza również trochę ciepła, ale wymiarze symbolicznym - nie możemy, więc traktować kominka ekologicznego jak podstawowego urządzenia grzewczego, bo nie takie jest jego przeznaczenie.

Czy kominek wysusza powietrze w domu?

2016-11-07
Większość opinii dotyczących kominków związana jest z tezą o wysuszaniu powietrza podczas ogrzewania kominkiem co przekłada się na duży dyskomfort dla ludzi. Zdając sobie sprawę, że suche powietrze zdecydowanie bardziej naraża górne drogi oddechowe na infekcję, wiele osób obawia się tej formy ogrzewania.

Idealne miejsce na kominek

2016-10-21
Określając idealne miejsce na kominek w domu, najczęściej bierzemy pod uwagę kryterium estetyki, czyli gdzie wybrany kominek będzie się najlepiej prezentował, jednak bardzo ważna jest jego użyteczność i bezpieczeństwo w danym miejscu.

Zakup kominka – jaki wybrać?

2016-10-05
Wiele osób przez lata marzy o upragnionym kominku, gdy pojawia się potrzeba i możliwość zakupu, trzeba dokonać dobrego wyboru, który sprosta naszym oczekiwaniom. W dalszej części tekstu kilka rad na co zwrócić uwagę.

Kotły na pellet

2016-09-20
Zakup kotła na pellet to wydatek od kilku tysięcy złotych w górę, dlatego ważne by dobrze przeanalizować zakup by nasze pieniądze nie poszły w błoto.

Przewaga wkładu kominkowego nad kominkiem otwartym

2016-09-07

Wkłady kominkowe są niezwykle popularne i zdecydowanie częściej stosowane niż kominki otwarte. Wkład kominkowy dystansuje nas od bezpośredniego obcowania z ogniem drzwiami z przeszkleniem, jednak nie można stwierdzić, że zmniejsza to pozytywne odczucia. Kominek otwarty, posiada otwarte palenisko jednak niesie to za sobą pewne minusy.

Jak wybrać wkład kominkowy?

2016-08-23
Wybierając kominek często myślimy przede wszystkim o samym cudownym efekcie jaki daje ogień oraz funkcji dekoracyjnej. Na pewno jest to słuszna droga bo jak że ważna jest radość w życiu, ale nie możemy zapominać o praktycznej funkcji jaką ma spełniać kominek – ogrzewanie domu.Jak dbać o kominek?

2016-08-10

Dbanie o kominek zazwyczaj kojarzy się z uciążliwym myciem zabrudzonej szyby, jednak nasza praca przy oczyszczaniu kominka wpływa również na jego prawidłowe funkcjonowanie i żywotność.

Warto wybrać piec na pelet

2016-08-04
Większość z nas wybierając formę ogrzewania domu zastanawia się jakie rozwiązanie będzie najlepsze w kryteriach: wygody użytkowania i ekonomiczności. 


Czym palić w kominku?

2016-08-03
Prawie każdy marzy o kominku w domu, przyjemne ciepło i widok ognia to elementy które u większości wywołują cudowne odczucia.  

Efektywne palenie w kominku – prostsze, niż myślisz

2016-07-21

Jakiego paliwa używać, by jednocześnie starczało na długo i dawało dużo ciepła? To dylemat wielu użytkowników kominków, którzy często zastanawiają się, w jaki sposób pogodzić można ze sobą te dwa ważne aspekty. W poniższym poradniku postaramy rozwiać się te wątpliwości wyjaśniając, co zrobić, aby wybrane przez nas paliwo nie tylko starczało nam na długo i dawało dużo ciepła, ale też nie zadymiało okolicy i nie zanieczyszczało instalacji grzewczej.

Kominki grzewcze popularnie zwane piecokominkami

2016-07-12

Pieco kominki - kominki grzewcze

Kominki grzewcze popularnie zwane piecokominkami .

Ogrzewanie domu za pomocą kominka cz. 2 – płaszcz wodny

2016-07-12

Kominki z płaszczem wodnym powoli robią furorę w Polsce, a coraz więcej osób bierze je pod uwagę przy planowaniu ogrzewania swojego nowego domu. Za pomocą kominka z płaszczem wodnym możemy łatwo dogrzać nasz dom, odciążając przy tym część systemu centralnego ogrzewania. 

Ogrzewanie domu za pomocą kominka cz.1 – system Dystrybucji Gorącego Powietrza

2016-07-05

Planujesz ogrzewać swój dom za pomocą kominka? Poniżej przeczytasz o jednym z bardziej popularnych systemów grzewczych, rozprowadzających ciepło do wszystkich pomieszczeń w domu.

Wkłady kominkowe z szybą boczną – garść inspiracji i porad dla Twojego domu

2016-06-28

Poszukujesz efektownego źródła ognia dla swojego salonu? Przedstawiamy różne warianty montażu wkładu narożnego, które mogą całkowicie zmienić wystrój twojego domu.  

Biokominki – najnowszy trend w wystroju wnętrz

2016-06-21

Biokominki stają się coraz popularniejszą dekoracją w wielu polskich mieszkaniach. Jest to idealne rozwiązanie dla osób niemających wiele miejsca w domu na montaż tradycyjnego kominka, a jednocześnie chcących uzyskać efekt płomienia.


O czym należy pamiętać przed montażem kominka?

2016-06-14

Gdy jesteśmy w trakcie budowania domu, miejsce, w którym zamontujemy kominek jest najczęściej zależne od ogólnego projektu obiektu. Ale co warto jest sprawdzić w przypadku montażu kominka w zbudowanym już domu? O tym przeczytacie poniżej.


Kominek opalany peletem – czy to się opłaca?

2016-06-07
Pelet, rodzaj paliwa uzyskiwanego z biomasy, staje się coraz popularniejszy w naszym kraju. Jest to paliwo nie tylko ekologiczne, ale też wydajne. Kominki opalane peletem są nowoczesne i bardzo łatwe w obsłudze – często są w pełni zautomatyzowane, a my tylko programujemy godziny, w których ma się włączać ogrzewanie.

Jaki grill na lato 2016?

2016-05-30

W końcu doczekaliśmy się upałów, więc można uznać, że sezon grillowania 2016 został oficjalnie otwarty. Ważnym pytaniem jest, odpowiednio się przygotowałeś na tegoroczne grillowanie? Jeżeli zastanawiasz się, jaki grill warto kupić na zbliżające się biesiady na świeżym powietrzu, poniżej prezentujemy kilka propozycji.

Producenci

ALA
BIOMASA
darco
Italkero
John Flaminsky
La Nordica-Extraflame
pob
poujoulat
Ribimex
Realizacja sklepu internetowego SEI Weboski